Часи чайних церемоній давно відійшли у минуле. Сучасне життя нав’язує нам інші темпи. Тепер все треба робити швидко – їсти на ходу, прибирати, розмовляючи по телефону, чай пити, не відволікаючись від роботи. Витримати заданий життям темп допомагають побутові прилади, серед яких електричний чайник займає не останнє місце. Але як вибрати чайник, який буде надійно працювати? Це не просте питання. Вирішити його намагається багатомільйонна армія споживачів. Тож давайте і ми приєднаємося до пошуків міфічного ідеального чайника.

Ну, що ж, шановні читачі, беремося до справи? Хто любить чай, – за мною!

Серце чайника
Основною прикметою ідеального чайника є нагрівний елемент. Нагрівний елемент – серце чайника, яке забезпечує роботу приладу. Нагрівні елементи бувають у вигляді диску та спіралі.
Зазвичай чайники з диском коштують дорожче за чайники зі спіраллю. Це справедливо, бо чайники з диском насправді кращі. При включенні чайника з дисковим нагрівачем відбувається нагрівання всієї води над диском. Коли нижній шар води нагріється, він піднімається вверх, звільняючи місце для холодних шарів води.
Спіраль нагріває воду тільки навколо себе, оскільки площа її менша. Відповідно, гріється вода у чайниках зі спіраллю довше.
Треба звернути увагу і на покриття спіралі або диску. Бувають випадки, коли покриття з них злізає і вони починають вкриватися іржею, тому радимо купувати чайники з нагрівним елементом з нержавіючої сталі. Для любителів „проколотити панти” можемо запропонувати чайники моделі GOLD зі спіраллю, вкритою золотом. Цю модель випускає фірма “TEFAL”. Золоте покриття частково запобігає утворенню на спіралі накипу, що значно продовжує життя вашого електричного улюбленця.

Попереджаємо – скупий платить двічі!
Наші люди економлять завжди і на всьому, ну хіба що за винятком горілки. Так склалося історично. Спробую переконати вас, що існує ще один предмет, економити на якому недоцільно. Це чайники. Купивши на базарі дешевий чайник загадкової фірми TIFAL чи FILIPS, ви ризикуєте зіпсувати своє здоров’я. Підробки можуть випускати з дешевих пластмас, які під час кип’ятіння води виділяють із себе різні речовини. Нерідко навіть токсини. Зовні такі чайники як дві краплі води схожі на фірмові, тому уважно читайте назви. Єдина перевага цих чайників у тому, що вони дуже швидко псуються і через це ви навряд чи встигнете сильно отруїтися.

Потужний чайник – швидкий чайник
Чим більше людей ви збираєтеся поїти чаєм, тим більший об’єм чайника вам знадобиться. Відповідно і потужність чайника має бути велика, інакше ваші гості нап’ються, так і не дочекавшись чаю. Якщо ви не любите чекати, вам потрібен чайник потужністю 2400 – 3000 Вт.

Дикі люди – діти гір

Завдяки опитуванням вдалося виявити, що середня тривалість придатності чайника півтора-два роки. Майже в усіх опитаних щойно придбаний чайник –другий чи третій за рахунком. Старі вже встигли зіпсуватися і тепер лежать у якомусь закутку квартири – країні поламаних речей. Така країна є в кожній квартирі, адже ми ніколи не наважуємося відразу викинути поламану річ.
Але найцікавішим є те, що 90% покупців роблять одну й ту саму помилку – вибирають чайник за зовнішнім виглядом і ціною. Потім вже їх починає цікавити фірма-виробник, об’єм та потужність. Ось бачите? А ви смієтеся над африканськими тубільцями, які платять золотом за дзеркальця та блискучі скляні намиста.

Спрайтом по накипу!

Накип утворюється у будь-яких чайниках, незалежно від матеріалу, з якого він виготовлений, та типу нагрівного елемента. Це стосується навіть чайників із позолоченим нагрівачем. Шановні володарі TEFAL GOLD, не поспішайте подавати на фірму до суду. Вам обіцяли, що чайник буде працювати довше, і ніхто не казав, що накипу взагалі не буде.
Якщо ви ще не побігли дзвонити своєму адвокату, то зможете прочитати, як боротися з накипом.
Більшість споживачів очищує чайники за допомогою розчину лимонної кислоти – 1 чайна ложка на літр води, прокип’ятити і залишити на ніч. Іноді до цієї суміші додають ще ложку соди.
Дехто намагається позбутися накипу за допомогою господарського мила. Кажучи правдиво, це не найкращий спосіб.
Існують і великі ориґінали, які кип’ятять у чайнику „Спрайт”. Досить ефективно працює.
Але найефективніший метод – кип’ятіння оцту.
Після такої процедури накип розм’якшується чи відпадає і його можна вимити з чайника.
І ще одне – шановні господарі, не шкрябайте свої чайники ножем або вилкою і, борони Боже, не відбивайте накип молотком. Користі з цього нуль, а прилад зіпсуєте.

Накип – нескорене зло
Якщо вам скажуть, що використання фільтрованої води допоможе вам уникнути утворення накипу – не вірте. Побутові фільтри очищують воду від хлору та солей тяжких металів, але не від вапна. Тому, навіть при використанні відфільтрованої води, накип все одно з’явиться.
Небезпечний накип тим, що його утворення може призвести до перегорання спіралі, чи передчасного, до моменту закипання, відключення чайника. Крім цього, накип викликає помутніння води.
Існують спеціальні фільтри, які запобігають потраплянню накипу у горнятко. Якщо цей фільтр нейлоновий, то це найбільш ненадійна деталь вашого чайника. Дрібні частинки забивають фільтри, і вода практично перестає через них проходити. Якщо це сталося, фільтр треба вийняти і обережно промити.

Поради завзятому чайникарю
Купуйте чайники відомих фірм. Якщо ж необхідність заставляє вас придбати чайник невідомої фірми-виробника, купуйте прилад білого кольору. Кольорові матеріали частіше виявляються неякісними, і у кольорових чайниках вода частіше має неприємний запах та присмак.
Купуючи чайник, впевніться, що корпус всередині гладкий, без нерівностей. Це один з показників якісного приладу. Прослідкуйте, щоб на нагрівному елементі не було іржі. Іржа навіть в новому чайнику – не таке вже й рідкісне явище.
Кип’ятіть у чайнику тільки воду! Були випадки, коли шанувальники Бахура намагалися зробити в електрочайнику глінтвейн. Летальні випадки світові наразі невідомі, але гулі на лобі в таких експериментаторів, як правило, з’являються. Винні пари самозапалюються і перетворюють чайник на таку собі ракету класу „стіл-морда”, точність потрапляння якої в обличчя власника не гірша від точності американських ракет „Петріот”.

У наступному номері ви дізнаєтесь на що треба звертати увагу вибираючи кухонну плиту.