vЯк в нашій уяві виглядає український військовий? Це мужній чоловік в картузі, формі та з автоматом з чіткими рисами обличчя, гострим поглядом. І, звичайно, він справжній патріот!

Священний обов’язок кожного військового – служити на благо державі, зберігати мир і спокій, захищати Батьківщину від загарбників. Все це звучить так красиво, патріотично і гордо, аби не суворі реалії. Так, військовий – професія героїчна, але чи багато знайдеться зараз сміливців, котрі могли б покинути свої домівки і скласти присягу на вірність державі? Багато хто заявляє: «Я не військовий, тому до цього не причетний». Війна не вибирає. Вона ламає все і всіх, знищує спокій, руйнує життя, калічить свідомість людини. Ми бачили багато смертей, і вимушені нести у пам’яті цей кривавий тягар. Чи можливий повноцінний розвиток держави, доки в ній іде війна? Чи будемо ми жити краще, доки не подолаємо ворога. То чия це війна? Ви до неї не причетні?
Всім потрібно навчитися захищати свою державу, художник ти чи вчитель, коли війна дійде до тебе, ти змушений будеш протистояти ворогу, бо біда завжди приходить зненацька і залишає по собі гіркі сльози, розпач, калюжі крові.
Важко уявити через що проходять звичайні солдати, які перебувають у зоні бойових дій. Ці хлопці – герої, всі до одного. Адже в той час, коли ми просто ходимо в школу, займаємось домашніми справами чи вирішуємо, як нам би здавалося, складні життєві проблеми, якийсь молодий хлопчина тремтячими руками стереже курок автомату в неглибокому окопі з молитвою на устах.
В той час, поки ти відтягаєшся у клубах з друзями і радієш, що зумів «відмазатись» цей таки хлопець мріє, щоб його душу оминув страшний вирок. Наші дріб’язкові проблеми і близько не стоять поряд з тими муками, через які проходять воїни. Кожен з цих людей, які бачили смерть в обличчя, які відчували її подих за плечима заслуговують поваги. Зараз вони, як ніхто, цінують життя, дорожать кожним днем.
Військовий – одна з найскладніших професій, оволодіти якою можуть лише сильні духом люди, рішуче налаштовані і незламні особистості. Не всі здатні витримати таке польове життя, дні, сповнені страху і надії, але наші воїни мають хоробрі серця, і горять бажанням жити у вільній країні, яку здобудуть собі самі. Бути військовим – це велика честь ,це означає, що ти, як ніхто, відданий Батьківщині і не боїшся її захищати.
Злата Максимук
zlata