gazaa2234«Львівгаз» у активному захисті
Минулий тиждень був дуже насичений подіями, пов’язаними з ПАТ «Львівгаз». Упродовж всього тижня обурені споживачі мало не штурмували приміщення «Львівгазу», та сервісний центр товариства на вул. Дорошенка. Квитанції, які отримали львів’яни були справжньою китайською грамотою. Ніхто не міг розібратись скільки і за що нарахували.

Фількіна грамота
У коментарях до телесюжетів, та матеріалів, розміщених у ЗМІ представники «Львівгазу» намагались пояснити як формували ціни, і остаточно довели, що беруть в споживачів не точну, а приблизну суму вартості спожитого газу, що дає неймовірні можливості для обдурювання споживача, та зловживань.
Наведу одне з таких пояснень: «Якщо в березні споживачем були зафіксовані показники лічильника не в останні дні місяця, то здійснюючи нарахування відповідно до наданих в квітні показників лічильника, частина обсягів розрахована по цінах, які діяли в березні в залежності від цінової категорії споживача (1,089 грн або 1,788 грн). Відтак, вартість метра кубічного природного газу, який відображений в квитанції, є середнім показником між новими та старими цінами.
«Кількість газу, яка була спожита в березні, розраховується за таким принципом: загальну кількість «кубів» спожитого газу за показами лічильника ділимо на кількість днів і отримуємо середнє споживання на добу», – каже фахівець із зв’язків із громадськістю «Львівгазу» Оксана Горак.
Тому, якщо у березні ви подали показники лічильника, наприклад, 23 числа, то решту днів до кінця березня вам порахували у квитанціях за цим середнім споживанням та ще й за старими тарифами.»
Благодєтєлі!!!
Нарахували за старими тарифами. Низький уклін. Ніби то зрозуміле пояснення. Взяли приблизну суму споживання, порахували по приблизним тарифам. А державі як гроші за газ віддавати будете? Ми вам перерахуємо приблизно стільки? Що це за дурня?
До того всього, «Львівгаз» ще й звинуватили у всьому споживачів, мовляв, не подали покази 30 числа, от і маєте. Ну. А якщо я подав покази 30 числа? По якій ціні мені тоді порахували? По середній між 1 і 7 гривнями? Десь по 4 гривні?
Тепер поясніть мені, який сенс у лічильнику. Якщо розрахунки все одно ведуться приблизно?
Уявіть, приходите ви на базар і питаєтесь, скільки котує картопля. Вам кажуть: в межах від 1 до 7 гривень. Ви кажете, дайте мені кілограм. Продавець відповідає: «От тут, десь приблизно кілограм. З вас приблизно 9 гривень, бо тут може бути і більше.
Не хочу я в такого продавця купувати, але, виявляється, що є тільки один продавець. Він монополіст, тому і робить все, що йому заманеться.
Як на мене, то плутані пояснення працівників «Львівгазу» доводять – вони самі не знають, чому саме такі суми з’явились у квитанціях споживачів. Інформатор журналу розповідали, що плутаниця у квитанціях виникає через комп’ютерну програму «Газоліна», яка має прогнозувати скільки газу спожив громадянин, що не надав покази свого лічильника. За інформацією джерела, цю програму використовують ще для деяких цілей…
«Львівгаз» нібито продає частину газу, призначеного для населення, підприємствам, постачаючи газ через незаконні врізки, які ідуть поза лічильниками. Таким чином певна кількість газу пропадає, але гроші за нього треба віддати державі. Суму, яку треба віддати закладають у «Газоліну» і вона, у довільній формі розкидає її по споживачах.
Через це і плутанина у квитанціях, яку нам пояснюють приблизними розрахунками.
Під час засідання депутатської робочої групи, яке відбулося 20 травня 2015 року, помічник народного депутата Тетяни Чорновіл, Максим Самотій, запитав в представників «Львівгазу», чи могли б вони надати цю програму громадськості, для незалежного тестування і отримав відмову. Мовляв, там персональні дані споживачів. Аргумент, що прізвища споживачів «Львівгаз» може не давати, не подіяв.
Тут знову вдамся до абстрактного прикладу. Приходять до вас сусіди і кажуть: «Твій пес наших курей краде». Ви кежете, що це неможливо. Бо не маєте пса. Сусіди просять: «То пустіть нас на подвір’я. Якщо пса немає, ми не будемо мати жодних претензій».
Звісно, ви зацікавлені у збереженні свого доброго ім’я. Пса дійсно нема. То чому не пустити сусідів на подвір’я? Але ви вперто цього не робите. То може пес все ж таки є?

60 000 за тишу
20 квітня сталася ще одна непересічна подія. На «Львівгазі» вирішили бути ближче до людей, та оголосили конкурс громадських проектів!
http://lv.104.ua/ua/for-clients/do-uvagi-klijentiv/id/pat-lvivgaz-ogoloshuje-konkurs-proektiv-z-efektivn-12047
18.05.2015 інформація про це з’явилась на сайті ПАТ «Львівгаз». На 20 травня була призначена прес-конференція з нагоди старту проекту, а 19 сталася ще одна цікава подія, про яку варто розповісти…
Підійшов до мене в місті чоловік років 55-60 і запропонував: «Завтра «Львівгаз» презентує конкурс для громадських організацій. Дають 60000 гривень. В вас же є громадська організація? Подайтесь на конкурс. Ви обов’язково його виграєте, але після цього, я вас прошу, лишіть «Львівгаз» у спокою.
Я не можу стверджувати, що ця людина дійсно виступала як повноважний представник «Львівгазу», можливо це був якийсь божевільний, але дуже обізнаний божевільний.
Що стосується самого проекту, то в мене виникло по ньому багато запитань.
На подачу конкурсних пропозицій відводиться лише тиждень. З першого червня проект вже має впроваджуватись. Як в такий короткий термін написати хороший проект, який б стосувався енергозбереження, економії газу, безпеки споживання…
Є і ще такий напрямок для створення проекту: ознайомлення громадськості з принципами діяльності підприємства – постачальника газу для населення.
Звідки громадським організаціям відомо про принципи діяльності підприємства «Львівгаз»?
Я запитав в панства, що презентували проект, де «Львівгаз» візьме ці 60000 гривень, якщо підприємство закінчило 2014 рік зі збитками 43 мільйони гривень? Чи не з грошей, які збере як плату за газ?
Пан Юрій Войсович, який має обирати найкращий проект відповів: – Я не можу стверджувати, що гроші візьмуть саме з цих коштів. Зрештою, в «Львівгазу» є інші джерела доходу.
Отже, голова конкурсної комісії не знає, звідки візьмуться гроші. Не знав він і як саме будуть реалізовуватись проекти. Наприклад, громадська організація пропонує проект по оптимізації втрат газу, але, звичайно ж, не має ліцензії на проведення таких робіт?
Фахівець із зв’язків із громадськістю «Львівгазу» Оксана Горак сказала, що вони будуть думати, як реалізувати проект, можливо з залученням фахівців «Львівгазу».
Тобто «Львівгаз» заплатить ці гроші сам собі.
І добре, якщо роботи дійсно будуть проведені, і проект це не ще один спосіб вкрасти в держави 60 000 гривень, віддавши їх «своїй» громадській організації.
Взагалі, тематика конкурсу видалася мені дивною. Що нового можуть придумати громадські організації для енергозбереження, чи економії газу? Все давно вже придумано, треба тільки робити, а робити «Львівгаз» не бажає. На кожній платіжці за газ написано, що коштів на ремонт газових мереж немає. А на конкурс є? Сотня самооборони «Білі горвати» знайшла газову трубу зремонтовану за допомогою забитого патичка. Візьміть ці гроші, і без жодних конкурсів поремонтуйте цю трубу.
А то виходить якесь дивне загравання з громадою, за гроші взяті в кишенях тієї ж громади.

Для відводу очей
Цього ж дня відбулося засідання депутатської робочої групи, яка займається розслідуванням можливих зловживань керівництва «Львівгаз».
Прикро вразив склад комісії. З 8 депутатів, які є членами комісії, з’явився лише один – депутат Львівської облради Юрій Зірченко. Решта, напевно, були дуже зайняті і прийдуть наступного разу.
Не були присутні голови депутатських фракції, не було керівника ПАТ «Львівгаз» Володимира Зленко. Замість себе пан Зленко прислав людей, які не володіли інформацією, що цікавила комісію. Склалося враження, що керівництво ПАТ «Львівгаз» не має що сказати і відіслало на комісію таких собі хлопчиків для биття.
Один з представників «Львівгазу», Юрій Войсович, можливо для того, щоб сподобатись громаді заявив, що «Львівгаз» не погоджується з високими цінами на газ для населення.
Такою заявою він заперечив слова свого шефа Володимира Зленка, який вважає, що тарифи на газопостачання треба підняти ще більше: «На жаль, рівень надходжень від тарифів не відповідає рівню витрат. При цьому не варто плутати величину самої ціни на газ та величину тарифів – їх розмір державою встановлюється окремо. Наприклад, вартість самого газу зросла у 6 разів, тоді як тарифи збільшилися лише у 2 рази» – розповів голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.
http://www.wz.lviv.ua/news/91538
На вимоги комісії надати документи, які допомогли б у розслідувані, ми отримали лише відписку, у якій зазначались цифри, без жодних підтверджуючих паперів.
Щоправда навіть цих цифр виявилося достатньо, щоб зрозуміти: керівництво «Львівгазу» або є абсолютно непрофесійним, або зумисне наносить шкоду державі.
Заборгованість «Львівгазу» перед НАК «Нафтогаз України» є колосальною і з кожним роком зростає!!!
У 2013 році заборгованість становила 96 797 439,93 грн.
У 2014 – 119 600 444, 84 грн.
У 2015-му, вже на початку року становить 349 167 430,47 грн!
Тільки за останній рік заборгованість виросла на майже на 230 мільйонів!!!
Виникає запитання, навіщо державі посередник, який лише збитки приносить? Гнати таких посередників в шию. Треба негайно відбирати в ПАТ «Львівгаз» ліцензію, вводити тимчасову адміністрацію і проводити ретельне розслідування діяльності керівництва.
P.S. З нетерпінням чекаю наступного засідання робочої групи. Цікаво, хто з депутатів прийме участь у її роботі. Якщо явка буде такою ж, почну просити голову комісії відсторонити від роботи депутатів, яким не цікаво відстоювати інтереси громади, і запросити інших, які будуть готові працювати.
Влад Якушев