g2Розслідування журналу щодо отруєнь чадним газом у Львівській області, переросло у справу державного рівня. Олігархами створена схема, завдяки якій вони доводять країну до зубожіння. За допомогою «газових» схем, з України вже викачали, та продовжують викачувати мільярди гривень. І, власне, існуванню цих схем ми завдячуємо зростанню тарифів на комунальні послуги.

Чисельні аварії та отруєння споживачів газу, які зацікавили редакцію, мали причину більш суттєву, ніж халатність працівників ПАТ «Львівгаз». Варто було потягнути за ниточку подій і клубок заплутаних справ почав розмотуватись з неймовірною швидкістю. Виявилось, що причиною вибухів та отруєнь чадним газом є зношена мережа газових труб, про яку має піклуватись облгаз, а також відсутність контролю з боку слюсарів, які мають обслуговувати населення. Рухаючись від причин аварії у одному з сіл Львівської області, журналістам видання вдалося змалювати злочинну схему, яка створює загрозу для державної безпеки України.

Від 1500 грн. і до мільярдів
Що спільного між вибухом газу у сільському будинку, та олігархом Фірташем та Путіним? На перший погляд – жодної. Але, якщо задуматись причинно-наслідковий ланцюг стає очевидним. Почнемо з далека – звичайної аварії, та її причин, і, поступово, сходинка за сходинкою, доберемось до міжнародної політики…
Заробітна плата слюсаря на облгазі коливається у межах від 1200 до 1800 грн. Чи можливо на такі гроші прогодувати сім’ю? Звичайно ні. Тепер уявіть, що за таку зарплату слюсар має щомісяця обійти тисячі квартир, а у сільській місцевості з десяток сіл, щоб перевірити газові підключення, та справність мережі. Такої суми йому не вистачить навіть на маршрутку, якою він мав би користуватись, щоб зробити планові обходи.

Як же буде діяти робітник, якого поставили у такі умови? Він просто перестане перейматись своїми посадовими обов’язками: сам, не виходячи з квартири, розпишеться в журналі за споживача, візьме хабар в людини, яка самовільно, в супереч існуючих норм підключить той чи інший газовий прилад. От вам і аварії.
Слюсарі не могли виконувати свою роботу також, через скорочення штату, та завищену норму виробітку. Скорочення були спричинені нестачею грошей на зарплату. Нестача з’явилась через величезні зарплати топ-менеджменту облгазів (від 80 до 120 тис. грн), та «вимивання» величезних сум грошей з акціонерного товариства, акціонером якого є і держава.
Нестача працівників, які мають знімати показники з газових лічильників громадян стала причиною появи комп’ютерної програми «Газоліна», яка має прогнозувати, скільки газу використає споживач, враховуючи показники попередніх місяців. Спочатку це призвело до неточностей у рахунках, коли в квитанції зазначена сума, значно більша, ніж вартість використаного споживачем газу. Пізніше «газовики» придумали ще один спосіб використання цієї програми. У «Газоліну» вноситься об’єм вкраденого газу, і вона, у довільній формі розподіляє його поміж споживачами.
Більшість людей навіть не зауважують, що сплачують зайвих 20-30 гривень. В душках вказуємо з якого по який час говориться саме про описану вище проблему (35:05 – 36:20)

Труба-справа
Причиною чисельних аварій є і зношеність мережі. За стан газових мереж мають відповідати облгази, але як показує практика, гроші на ремонт мереж активно розкрадають. (10:30 – 11:35)
У Львівській області сотня самооборони «Білі горвати» розкрила схему крадіжок якісних труб, які мали іти, в тому числі і на ремонт мереж.

Були виявлені факти демонтажу газогінних труб, та продажу їх приватним особам. Замість якісного ремонту, зазвичай робиться його видимість. Несправність газогону також призводить до аварій та загибелі людей, величезних технологічних втрат, вартість яких є закладеною в ціну на газ для населення.

Саботаж обліку
Виявлені факти саботажу державної програми по забезпеченню населення безкоштовними лічильниками. Облгази створювали низку фірм-прокладок, які накручували вартість робіт за встановлення лічильників, що нанесло державі багатомільйонні збитки. На цих фірмах не було власного штату. Насправді встановленням лічильників займались працівники облгазів, отримуючи за це копійки. Варто проїхатись по населеним пунктам Львівської області, та поспілкуватись з споживачами, яким нібито замінили старий лічильник на новий, щоб з’ясувати, ніяких замін не було. Замість нових лічильників в людей стоять старі, або тимчасові, в той час як нові лічильники, безкоштовно отримані від держави, продають споживачам за великі гроші.
Облгази умисно зволікають з встановленням сучасних облікових пристроїв на бюджетні установи, оскільки на них можна списувати величезні об’єми газу, які керівники облгазів продають «на ліво».
Облгази навіть налагодили випуск лічильників, в які відразу дають неправильні покази, накручуючи споживачам 1-2% більше ніж спожито насправді.
Облгазами створюються штучні заборгованості. Існує база споживачів, які, нібито являються злісними неплатниками за газ. Облгази рапортують НАК «Нафтогаз» про неможливість отримати ці кошти, і це є однією з причин збитковості державного підприємства.
Створена чорна бухгалтерія де зумисне переплутані категорії споживачів. Наприклад, споживач перевищив ліміт газу, використаного за певний період часу, і його перевели на оплату по іншій категорії, де кубометр газу коштує дорожче. В той же час на облгазі він все ще числиться у першій категорії. Різницю керівники облгазів крадуть.

А чого варта ідея з 13-м місяцем? Як виходить, що упродовж року облгази не мають збитків, а на кінець року збитки з’являються? Справа в тому, що газ поступає у труби постійно. Наприклад облгаз в цьому місяці перебрав ліміти газу, і перекрив їх взявши газ з ліміту на наступний місяць. Отже, збитки завжди переносять у наступний місяць. А оскільки газ поступає постійно, збитки відсуваються і накопичуються у світлому майбутньому. Шкода тільки, що це світле майбутнє існує не для нас з вами, а лише для людей, які і в «темі», і в «долі».

Злочинні схеми
Окрім перерахованих схем існує безліч інших, великих та малих. Облгази купують акції у «Своїх» компаній, кладуть гроші у свої банки, які потім банкротують. Виводять кошти в офшори. Якось так вийшло, що практично всі члени координаційних рад облгазів, являються іноземцями, та зареєстровані на Кіпрі. Гроші крадуться на всьому, на закупівлі техніки, завищених кошторисах ремонтів офісів, продажу матеріалів, землі.

Докладніше все це вже було прописано у статтях, розміщених на сайті журналу «Кримінальне чтиво.Захід».

Однакові схеми для всіх областейIMG_9055
Завдяки співпраці громадських активістів з різних міст країни журналі вдалося з’ясувати, що ідентичні схеми розкрадань існують абсолютно у всіх областях України.

https://youtu.be/3UCjPyJpsEQ
(18:37 – 20:00)

Стаття ілюстрована документами які доводять факти крадіжки газу у Харківській області. Сумлінні працівники виявили факти розкрадання, та повідомили у керуючу компанію «Газтек» у Київ. Результат був несподіваним. Всіх, хто розкрив злочин звільнили з посад, а організатора крадіжки перевели у Львівську область. IMG_9056

Ціни на газ для населення вже зросли, але доки діють злочинні перераховані вище схеми, держава все одно не зможе вивести газову галузь на прибутки, бо із зростанням ціни зростуть лише статки олігархів, які, як і раніше, будуть викачувати гроші з облгазів, залишаючи НАК «Нафтогаз» зі збитками.

Державна зрада
Організація корупційної схеми таких масштабів вже є державною зрадою. Але, є підстави вважати, що не обійшлося тут і без нашого північного сусіда – Росії. Зараз модно вважати Путіна причиною всіх наших негараздів, але навіть прихильники цієї теорії скажуть, що занадто звинувачувати ВВП тому, що десь у карпатському селі, дитина отруїлась чадним газом. Це все дуже попахує Кісєлєвщіной. Але…
Отруєння дитини сталося через те, що слюсар не перевірив газовий прилад у будинку, де жили потерпілі. Не зробив він це через низьку зарплату. На державному рівні розуміли, що такі відповідальні працівники мають отримувати достойну платню, тому, заклали у тарифи на газ для населення кошти на цю зарплату. Однак розподілення зарплатних коштів було залишено в відомстві газорозподільчих компаній. А керівництво цих компаній розподілила цю зарплату наступним чином – 120 000 грн. керівнику, 1500 слюсарю. Керівник облгаза мусить розуміти: людина на такі гроші добре працювати не буде. Ідемо далі… той самий керівник, скорочує кількість працівників, які займаються обліком, та обслуговуванням мереж і призначає їм завищені норми виробітку.
Хороший керівник такого не зробить, і можна припустити, що цей керівник недолугий, або божевільний. Хвилинку…Але ж те ж саме відбувається у всіх областях! Всі керівники некомпетентні? Збіг обставин?
Щоденно в Україні від отруєнь чадним газом та вибухів гине більше людей, ніж в АТО. Не насторожує?
На прес-конференції, яку голова «Львівгазу» Володимир Зленко провів у відповідь на звинувачення громадських активістів у зловживанні своїм посадовим становищем, він несподівано почав пояснювати, що не зважаючи на те, що в нього родина та бізнес в Росії, це ще не робить його російським шпигуном…
(1:30 – 3:35)
Власником контрольного пакету українських облгазві є Дмитро Фірташ, якого неодноразово звинувачували у злочинній співпраці з Росією.

Не є секретом і той факт, що у багатьох компаніях Фірташа є російський капітал, і навіть гроші не залог за Дмитра Фірташи прийшли з Росії.

А тапер перейдемо від натяків до доказів. Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг планує збільшення цін на газ для населення в 7 разів, мотивуючи це в тому числі і збитковістю облгазів. Не треба бути економістом, щоб зрозуміти, така вартість комунальних послуг, навіть із збільшенням субсидій, буде непомірною. У подальшому це може спричинити соціальний вибух, масові неплатежі, політичну кризу та колапс економіки. Як вам тепер? Чи не такий розвиток спить та бачить Воловимир Володимирович?

Вихід з безвихідної ситуації
Вихід з ситуації, у якій опинилась країна в цілому, та газове господарство зокрема був запропонований під час прес-конференції, яка відбулась 31 березня в агенції УНІАН.

«Ми вимагаємо від влади зупинити постанову №583 НКРЕКП, провести громадські слухання, залучити експертів, і якщо підвищувати ціну, то тільки адекватно, щоб українці могли платити»
повідомив голова всеукраїнського комітету «Наступ» Руслан Секела.

Активісти також запропонували, не період розслідування зловживань, відсторонити від керівництва менеджерів Фірташа у Львівській та Харківській областях, та ввести державне управління цими облгазами. Якщо ж в цих областях вдасться забрати корупційну складову, розпочати аналогічні процедури в інших областях України, з подальшим відстороненням керуючої компанії «Газтек» від управління облгазами, та поверненням облгазів під контроль держави.(37:00 – 38:57)
У березні такі вимоги вже звучали під Львівською ода від представників «Самооборони» області.

Люди вже готові вийти на вулиці, і владі варто до них прислухатись. Якщо ж уряд так само вперто не буде помічати мільярдних розкрадань і замість того, щоб покарати злодіїв звалить весь тягар покривання втрат від їх злочинної діяльності на населення, це може означати тільки одне: вони або мають долю з цих схем, або зрадники, і працюють на ворога. Зрештою що заважає їм об’єднати зраду з розкраданням?

Влад Якушев