igik«На гарячому» затримані працівники ПАТ «Львівгаз», які намагались вивезти до Харкова більше 5 км списаних газових труб.

Після публікації журналом «Кримінальне чтиво.Захід» 25 грудня статті «Обережно, газ!» у якій розповідалось про зловживання посадових осіб ПАТ «Львівгаз», до журналістів видання почали звертатись споживачі газу, та навіть працівники «Львівгазу», які повідомляли про нові факти правопорушень прав споживачів, та незаконної діяльності працівників підприємства. Коло двох тижнів тому у редакцію звернулись представники львівської сотні самооборони «Білі Горвати». Самооборона отримала інформацію, що на одному з підприємств, яке належить ПАТ «Львівгаз» і розташоване у с. Красне, накопичуються незаконно списані газові труби, які ПАТ «Львівгаз» збирається продати.
«Економія» труб, один з видів «підробітку» працівників «Львівгазу». Існує кілька схем вкрасти трубу так, щоб це не було помітно. Наприклад, товариство має замінити труби на певній ділянці. На місце виїжджає техніка і…робиться вигляд робіт. Траншею розривають и засипають знову, самі ж труби не замінюють. Хто буде рити яму глибиною більше метра, щоб перевірити, чи поклали на місце старої, нову трубу? Таким чином газотранспортна мережа Львівської області продовжує зношуватись і знаходиться у аварійному стані, не дивлячись на гроші, виділені на її ремонт.
Існує і ще один спосіб «списання» труб. Наприклад, для того, щоб підвести газ до приватного будинку потрібно 3 метри труби, а у папери записують 5 метрів. А ще краще сказати споживачу, що трубу він має купити сам. Тоді і всі 5 метрів можна «замилити». У такий спосіб упродовж року можна назбирати до 10 км. труби.
Вартість 1 метра такої труби близько 30 грн. 10 км. це вже 300 000 грн. труби більшого діаметру коштують набагато більше.
Далі існує декілька варіантів реалізації «зекономлених» труб. Їх можна просто продати, а можна продати самим собі. Труби везуть на свою фірму, а потім ПАТ «Львівгаз» купує їх в цієї фірми по завищеній ціні, отримуючи зиск більший, ніж реальна вартість труб.
Виникає абсурдна ситуація. Підприємство ніби то дурить само себе, але насправді воно дурить нас. ПАТ «Львівгаз» не є на 100% приватною структурою. Держава також має у ньому частку. Отже «вимиваючи» гроші з товариства, нечесні працівники дурять і державу і приватних власників. Та найгірше, що оплачуємо всі ці махінації ми – прості споживачі, оскільки ціна на газ для населення формується з урахуванням всіх витрат підприємства.
Зараз ціни на газ для споживачів збираються підняти, але винна у цьому не тільки Росія, яка заломлює ціну, вині і от такі махінатори, які тягнуть з облгазів сотні мільйонів гривень.
Цього разу труби збирались вивезти до Харкова, та це і не дивно. Теперішній керівник ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко саме з того регіону, а «Львівгазом» зараз керує команда, запрошена їм з Харкова.
Разом з представниками самооборони ми відправились у філію ПАТ «Львівгаз» у с.Красне, Буського району, щоб перевірити отриману інформацію. Нам вдалося зняти на фото та відео, як труби вантажать на фури. 11На наступний день одна з фур виїхала на Київську трасу, а ми рушили слідом, щоб перевірити, куди вона прямує.
Перша фура доїхала лише до сусіднього району, де її зупинила міліція. Правоохоронцям, ймовірно здалися підозрілими документи, які мали при собі водії.
Ми не стали відволікати міліціонерів від роботи і поїхали до прокуратури Буського району, щоб з’ясувати, чи відомо працівникам прокуратури про затримання вантажу труб. 22
Прокурор Буського району, Володимир Рекшинський нічого не знав про затримання, але досить швидко дізнався, що автомобіль затримали працівники Львівського обласного управління міліції на території Бродівського району. Правоохоронці готували документи до внесенні правопорушення до єдиного реєстру, по статті 191 КК України – привласнення чи розтрата чужого майна. 33
Ми подякували прокурору і повернулись у Красне, де залишалась ще одна фура, та незавантажені труби.
Коли ми під’їхали до районного УЕГГ, то і там побачили міліціонерів…
Цього разу роботі міліціонерів можна було аплодувати стоячи. Виявляєтьс я, правоохоронціям також було відомо про вищезгадану злочинну схему. Вони вели оперативну роботу, в результаті якої накрили пункт накопичення труб, і машини, які намагались вивезти вантаж. 44
Однак виникли і проблеми. Працівника ПАТ «Львівгаз» не пускали правоохоронців на територію підприємства, вимагаючи дозвіл на огляд, а з дозволом сталася якась прикра заминка… Міліція подала до Буської прокуратури документи, а прокуратура мала б звернутись до чергового судді, з чиєї санкції і мали проводити огляд території. Натомість працівники прокуратури не квапились, обіцяючи видати дозвіл тільки зранку наступного дня.
Ми мали підозру, що до наступного ранку з фурою та трубами може статись якась прикрість. Після дванадцятої години ночі, як це часто трапляється в казках, машини могли перетворитись на гарбузи, водії на щурів… і, відповідно зникнути.
Прийшлося знову їхати до прокурора Буського району, який завірив нас, що все необхідне буде зроблено якнайшвидше.
В кінці дня нам стало відомо, що справу взяв на особистий контроль начальник УМВС Львівської області Дмитро Загарія. Це дає надію, що розслідування буде проведено у найкоротший термін і справа дійде до суду.
Дякуємо правоохоронцям за професійну роботу.

Влад Якушев, спільно з сотнею самооборони «Білі Горвати»

P.S. Редакція журналу продовжує власне розслідування обставин розкрадання майна ВАТ «Львівгаз».
Сьогодні нам стало відомо, що посадові особи «Львівгазу» намагаються «заднім» числом зробити документи на труби, що збирались вивезти у Харків з с. Красне. Цими трубами, нібито хотіли по бартеру розрахуватись за якісь послуги. Панове, який бартер? А звідки тоді труби взялись? Якщо вони були закуплені для Львівської області, то чому їх не використали тут? Тому, що не було потреби? А навіщо тоді їх взагалі купували? Як не крути, або крадіжка, або некомпетентність, або недбалість.
Продовжуючи пошуки істини, журналісти довідались звідки саме взялись діаметром 25 мм. Існувала державна програма встановлення лічильників. Деякі споживачі у селах не мають лічильників, і їм треба їх поставити, дехто має старий лічильник, і його треба замінити на новий. На це держава виділяє кошти, які отримує, збільшуючи ціну газу для споживачів. Насправді заміна чи встановлення лічильника відбувається тільки на папері. Роботи не проводяться, труби не використовують. Це ще один спосіб отримання надлишків газових труб. Перевірити це не складно. Варто підняти списки людей, яким, згідно паперів «Львівгазу» міняли лічильники у жовтні, листопаді та грудні 2014 року, та проїхатись по абонентах. Якщо правоохоронці зроблять це, то від 60% споживачів почують, що в останнє лічильники їм міняли років з десять тому.
Під час встановлення такого лічильника, або заміна старого на новий, використовують від 2 до 5 метрів газової труби, якраз такої, як намагались вивезти в одній з затриманих фур.
А от ще цікава інформація. Розповіли нам про фірму «прокладку», яка нібито робила ремонт капітальних газових мереж на замовлення ВАТ «Львівгаз». Назва фірми «РАСМ». Ця фірма не має штату та техніки. Всі роботи робили працівники «Львівгазу», використовуючи техніку товариства, а на рахунках «РАСМ»у осіло близько 30% коштів, виділених на ці капремонти.
Інформація продовжує надходити. Рядові працівники «Львівгазу» настільки змучились виконувати злочинні вказівки керівництва, що радо «зливають» компромат на своїх роботодавців. Від походу в міліцію та прокуратуру їх стримує лише страх фізичної розправи на замовлення начальства.

Коментар:
Прокурор Буського району, Володимир Рекшинський:
– Я максимально сприяв просуванню справи. Дозвіл на огляд місця подій у Красне був виданий лише зранку, не через небажання прокуратурию Міліція подала необхідні документи тільки зранку. Затримка вийшла через те, що селщний голова дав довідку про розтаування об”єкту перевірки на території с.Красне тільки зранку. Без цієї довідки отримати дозвіл на огляд було неможливо.

0001Статтю “Все, труба! Нас Накрили” передрукував буський часопис “Воля народу”. Дякуємо колегам за підтримку!

Не буду мовчати
До нас продовжують надходити листи від людей дотичних до роботи ПАТ “Львівгаз”. Цього разу до редакції звернувся колишній працівник Стрийського УЕГГ пан ВОркевич.
Публікуємо його звернення до народного депутата п. Мирного І.М.
20150221_071616
20150221_071626