gazaa2234З настанням холодів ЗМІ все частіше пишуть про аварії, та смерті людей, пов’язані з використанням природного газу. За версією ПАТ «Львівгаз» абсолютно всі смерті сталися виключно з вини споживачів. Чи дійсно підприємство не має жодного стосунку до аварій?

«9 грудня, близько 01.00 в реанімаційне відділення Стрийської районної лікарні з попереднім діагнозом отруєння чадним газом госпіталізували двох жителів с. Завадів».
ЗІК

«7 грудня, о 19.27 в одній із квартир триповерхівки, що на проспекті Шевченка у Львові, отруїлись чадним газом троє людей».
ЗІК

«3 грудня, о 15:26 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що у Львові по вул. Княгині Ольги, 25 відбувся спалах газу без подальшого горіння».
Прес-служба МНС Львова

Ці повідомлення у львівських ЗМІ стосуються початку грудня 2014 року. П’ятеро постраждалих менше ніж за тиждень, спалах газу у будинку. Просто якась статистика з зони бойових дій.
Можна припустити, що причина – початок опалювального сезону. Люди так хочуть зігрітися, що масово нехтують правилами користування газовими приладами. Але подібні повідомлення з’являлися упродовж цілого року.

Правда, яку приховують

Я зацікавився цією темою кілька місяців тому, побачивши чергове повідомлення у пресі і вирішив з’ясувати, скільки подібних аварій та отруєнь сталося у період з 2012 по 2014 включно, до прикладу, у Пустомитівському районі Львівської області.

Незабаром я отримав відповідь «За період 2012-2014 було зафіксовано один випадок отруєння чадним газом, у с. Старе Село, який стався через недотримання мешканцям и будинку вимог Правил безпеки систем газопостачання України».

1

Всього один випадок? Я був впевнений, що бачив у пресі набагато більше повідомлень.

Щоб перевірити отриману інформацію я скерував подібний запит в управління МНС Пустомитівського району. За тиждень часу отримав відповідь: за період 2013-2014 рр. зафіксовано 12 випадків отруєння чадним газом, з них 4 летальних.

2

Виходить, керівництво ПАТ «Львівгаз» зумисне намагалося ввести мене в оману, та приховати справжні масштаби аварій!

Розуміючи, що далі спілкуватись с керівниками підприємства немає сенсу, я почав зустрічатись з рядовими працівниками установи, намагаючись дізнатись, що ж відбувається на підприємстві насправді…

Чутки та переляк

Коли я спілкувався з рядовими працівниками ПАТ «Львівгаз» у Львові та області, в мне склалося враження, що я опинився десь у минулому і говорю з рабами, або забитими кріпаками, які панічно бояться свого пана. Жоден з працівників, з якими я розмовляв, не погодився говорити про «Львівгаз» відкрито називаючи своє ім’я. Люди бояться втратити роботу, а ті, кого вже звільнили – фізичної розправи з боку «харківського клану», який зараз, за їх словами, керує фірмою. Я опитав більше 20 працівників ПАТ «Львівгаз» і отримав чимало інформації, якій не мав підтвердження. До розробки я взяв свідчення, які повторювались більше ніж трьома працівниками.

Я склав для себе список свідчень, які збирався спростувати, або підтвердити в ході свого журналістського розслідування.

Список вийшов досить великим.

Всі, з ким я розмовляв, одноголосно стверджують, що отруєння та вибухи будуть продовжуватись, і кількість їх, найближчим часом зросте. Причин для цього є багато:

Працівники називають наступні:

1) На підприємстві іде масове скорочення працівників, в тому числі слюсарів, які повинні ліквідовувати поламки, та контролерів, які мають перевіряти стан мереж. Наводять наступні цифри: на 1.01.2014 р у «Львівгазі» працювало 4866 осіб, а 1.10.2014 залишилось 4696 працівників. Скорочення, ніби то будуть продовжуватись.

2) Контролери, та слюсарі отримують зарплату 1200-1500 грн. на місяць. Відповідно, не мають стимулу працювати, отже не здійснюють перевірок мережі, підробляючи документи, ніби необхідні обходи зроблені. Є ще одна причина цих підробок: плани перевірок неймовірно завищені. Контролери рахували, що для того, аби виконати план, їм треба здійснювати перевірку кожних десять хвилин, упродовж всього робочого дня. Витрати на транспорт лягають на перевіряючих. Якщо вони будуть добросовісно об’їжджати всі об’єкти, витрати на дорогу будуть більшими, ніж гроші, які вони заробляють на підприємстві.

3) Більшість мешканців, до яких перевіряючі все ж таки дійшли, не пускають їх у помешкання.

4) Громадяни перебудовують свої квартири, порушуючи правила користування газовими мережами та приладами, через те, що не знають, цих правил, або свідомо нехтуючи ними. Перевіряючі закривають на це очі, та беруть хабарі, оскільки вижити лише на місячну зарплату неможливо!

5) У Львові та області найстарша в Україні газова мережа. Вона давно вже зношена до аварійного стану, але повноцінних ремонтів, та заміни труб у необхідному обсязі «Львівгаз» не проводить, тому, що економить кошти. Більше того, аварії вигідні підприємству, тому, що на аварії можна списати втрати газу. За рахунок таких списань з’являється певний, необлікований об’єм газу, який можна продати «на ліво».

6) Людей примушують звільнятись, через те, що управляюча компанія в Києві дала завдання оптимізувати роботу підприємства і через те, що львівське керівництво ніби то заявляє, що грошей на зарплати немає, а якщо частину працівників скоротити, то за рахунок їхніх зарплат можна буде заплатити тим, хто залишився. Натомість керівництво не збирається економити на власних зарплатах. Люди розповідають, що голова ПАТ «Львівгаз» має зарплату 120 000 гривень, а люди з його команди отримують від 45-80 тис. гривень. Харківська команда, включаючи і пана Зленко нібито живе у шикарних знайомих квартирах, за які платить фірма, а нещодавно «Львівгаз» придбав джип за мільйон гривень, на якому Володимир Зленко, власне і їздить.

Окрім цього фірма, якій, нібито не вистачає грошей, примудряється позичати величезні кошти (більше 100 мільйонів гривень) іншим управлінням, та класти гроші на депозит у банку (120 млн.грн).

Згадували працівники і відпрацьовані схеми заробітку на споживачах. Так, наприклад, коли людина у селі хоче провести газ до своєї оселі, вона платить офіційно гроші в касу, а потім їй говорять, що траншею від загальної мережі до будинку вона має вирити сама, і ще купити за свій рахунок труби, які у ці траншеї покладуть. Насправді і риття канави і вартість труб вже закладена у офіційному платежі. Таким чином на кожному споживачу заробляються чималі кошти.

І на завершення я залишив зовсім вже фантастичні чутки: Зленко має російський паспорт, часто, у робочий час, літає у Москву, а перед вильотами дає розпорядження збирати інформацію про стан газових мереж в регіоні. Нібито фірму розвалюють на замовлення росіян, готуючи таким чином Україні проблеми, потужніші за будь який теракт.

Інформація цікава, але отримана від анонімів, не підтверджена документами, отже може містити помилки, суб’єктивні оцінки, або просто бути наклепом. Прийшлося її перевіряти…

Брехня і провокація

Я не бачив сенсу звертатись за роз’ясненням у «Львівгаз», оскільки мав докази, що там інформацію намагаються приховати. До пана Фірташа, який є справжнім власником українських облгазів достукатись надзвичайно важко, та він, можливо і не знає, що відбувається на місцях. Залишалось, при нагоді, заїхати у керуючу компанію «Газтек», яка має офіс у київському хмарочосі «Парус».

Аудієнції у керівника «Газтеку» Притики О.Я. я не був удостоєний. Мені сказали, що його немає, і не буде найближчий час, а може і найближчі дні. Тоді я попросив в охорони покликати когось з заступників пана Притики, але і з тими поважними людьми я не зміг поговорити, їх теж не виявилося на місті. Я настоював і, нарешті, мені дозволити поговорити телефоном з прес-секретарем компанії. Прес-секретар мене уважно вислухала, сказала: «Не може бути!», і пообіцяла найближчим часом надати мені відповідь на мої запитання.

Відповіді я так і не отримав. На мої листи, офіційні запити, та дзвінки пані прес-секретар більше не відповідала. Зате мені подзвонив Володимир Зленко, який був обурений, що я не побажав спілкуватись з ним, а поїхав до Києва. Він готовий був особисто відповісти на всі відправлені запитання. Я погодився, і прийшов на зустріч.

Володимир Зленко пояснив мені, що у тому, що мені розповіли немає ні слова правди. Він не має і ніколи не мав російського громадянства. До Росії літає, але це тому, що в нього там родина. Скільки заробляє, говорити відмовився. Які машини «Львівгаз» купував, не пам’ятав. Оптимізація на підприємстві дійсно проходить, але масових звільнень немає. За весь рік, за словами Зеленка було скорочено тільки 16 працівників – тих, хто погано працював, або посади яких були непотрібні.

Чому на мій запит «Львівгаз» надав неправдиву інформацію, керівник установи не знав, але обіцяв з цим розібратись. Ніякі гроші ні на які депозити «Львівгаз» не клав і нікому не позичав.

До цього моменту в мене не було причин не вірити Володимиру Зленко, але коли розмова пішла про аварії, знову засумнівався. Я запитав, скільки насправді було аварій та отруєнь чадним газом на території Львівської області упродовж останнього року і отримав відповідь:

–          Шістнадцять.

–          Як це можливо, – запитав я , – якщо за отриманою з МНС інформацією тільки у Пустомитівському районі сталося 12 випадків.

Пан Зленко пояснив мені що МНС записує всі випадки по підозрі на отруєння чадним газом, натомість більшість з них виявляються харчовими отруєннями.

Тоді я запитав, чи не було недавно аварій у Буському районі. Мені було достеменно відомо, нещодавно там стався вибух газу, в наслідок якого був повністю зруйнований житловий будинок, а його власник опинився у опіковому відділенні 8-ї клінічної лікарні у Львові.

Пан Зленко сказав, що аварій не було, але, коли я почав розповідати подробиці, згадав про неї. За його словами, аварія сталася з вини споживача газу.

Зленко також наголосив, що не боїться відповідальності.

–          За всі випадки, де винен «Львівгаз», я готовий нести відповідальність, – сказав він.

–          А у скількох випадках винен «Львівгаз»?

–          Випадків, які сталися з вини ПАТ «Львівгаз» не було, – відповів Володимир Зленко. – Ви ж зрозумійте, що це не ми визначаємо хто винен. Є міліція, прокуратура, Гірпомнагляд. Всі випадки перевіряються. Якщо б  ми були винні, була б відкрита кримінальна справа, винні покарані.

–          Чи виплачували ви якісь компенсації, допомоги, постраждалим у наслідок аварій.

–          Не виплачували. За що? Ми б виплатили, якби були винні.

Самі винні?

Випадки, про які у грудні писали львівські ЗМІ сталися вже після нашої розмови з Володимиром Зленко. І трагічний випадок з дівчинкою 18 років, яка 12  листопада, померла на  Тракті Глинянському через  отруєння чадним газом, стався теж після нашої розмови…

Коли ж я, після інтерв’ю добрався до комп’ютера і заглянув в інтернет, то зрозумів, що пан Зленко брехав мені просто в очі. Я скопіював всі повідомлення про отруєння чадним газом, аварії та вибухи за 2013 та 2014 роки. 30 жовтня міська рада Львова вже повідомляла про 35 отруєнь чадним газом у місті.

17 лютого Львівська обласна адміністрація повідомляла про 40 випадків отруєння, в наслідок якого постраждало 83 особи, з них 26 дітей. 6 людей загинуло!  У цьому ж повідомленні сказано про 26 випадків отруєння у 2013 році, у наслідок якого постраждало 58 людей, з них 21 дитина. 2 Людей загинуло!!!

А от дані по Україні за 2013 рік. Статистику вела Державна служба гірничного нагляду  та промислової безпеки України.

«У 2013 році при використанні газу в побуті стався 131 нещасний випадок (в т.ч. у приватних будинках – 50, у багатоквартирних – 73), 228 осіб постраждало, з них загинуло – 92 (внаслідок отруєння чадним газом – 82, внаслідок вибуху газоповітряної суміші – 10).»

А тепер увага, порівняльна статистика нещасних випадків по областях:

tab

У Львівській області найбільша смертність! Два роки підряд ми випереджаємо всю Україну. У 2012 році загинуло 17 людей, у 2013-му – 10, повної статистики за 2014 рік ще немає, але судячи з повідомлень у ЗМІ дані теж будуть не втішними.

Я звернувся  із запитом до ГУ МНС у Львівській області і мені повідомили, що у 2014 році надзвичайники 18 разів виїжджали на аварії, через спалах, або вибух газу. 10 випадків виникли у Львові, 8 в області. І все це виключно з вини споживачів?

6

Я з’їздив у село Задвір’я, де вибухнув будинок, та поспілкувався з мамою постраждалого. З’ясувалося, що після мого інтерв’ю з паном Зленко, до неї приїхали працівники «Львівгазу», заплатили за лікування сина, та пообіцяли допомогти відновити будинок, в обмін на мовчання.

–          Я не хочу це згадувати. Що було, то минулося, – казала жіночка, – Вони поступили з нами по людськи. Лікування зараз таке дороге.

Допомогти постраждалому, це дуже шляхетно. Це, якщо аварія сталася з вини потерпілого. А якщо він невинен? Тоді не так вже і шляхетно спочатку відправити людину у лікарню, а потім заплатити за її лікування. І ще, пан Зленко казав, що вини «Львівгазу» у цьому, як і у всіх інших випадках немає. Тоді навіщо терміново допомагати потерпілим в обмін на обіцянку мовчати?

Зарплати для своїх, та «кріпаків»

Інформація про зарплати на «Львівгазі» теж підтвердилась.

Минулого року працівники підприємства «взбунтовались», та вийшли на акції протесту. Протестували проти скорочень, та вимагали підвищення заробітної плати. На відео, знятому під час протесту є дискусія Володимира Зленко з мітингувальниками. Чути, як люди кажуть, що їх зарплата складає 1500 гривень. Пан Зеленко теж назвав розмір ставки, яку отримує за місяць – 120 000 гривень.

Після того заяви керівництва «Львівгазу» про неможливість підняти мінімальні зарплати через брак коштів виглядають досить смішно. Кажуть, що не гарно рахувати чужі гроші, але я, все ж таки насмілюсь зробити деякі підрахунки. За місяць пан Зленко отримує стільки, скільки 80 простих працівників разом взяті. Мені вдалося роздобути тексти листів, у яких робітники скаржаться на існуючий стан речей керівнику групи компаній «Газтек» Притиці, керівнику апарату ЛОДА Мирославу Терещову, голові обласної ради Петру Колодію, та Ірині Сех. У цих листах вони прямо говорять про злочинні дії керівництва «Львівгазу».3

Цитую: «зразу після приходу В.Зленка за його ініціативою було ліквідовано багато газових управлінь у районах області, зокрема: у Золочівському, Бродівському, Мостиському, та ряду інших…»

Говориться у листах і про масові звільнення, і про зарплати керівництва: керівники філій понад 20 000 гривень, структурних підрозділів – 30 000 грн. Наприклад, як видно з листа, головний інженер Сдобнов Д.О отримує 60 тис.грн. (судячи з листів, пану Сдобнову належить «крилата» фраза, якою він намагався спонукати робітників до кращої роботи: «Вы у меня «хохлы» будете рыть окопы на Пасху» ), перший заступник голови правління Король В.Й., який, до речі підписав лист, який було направлено мені з неправдивою інформацією про кількість постраждалих в наслідок аварій – 70 тис. грн. заступник голови правління Улан С.М.- 70 тис. грн.5

–          Свої зарплати вони отримують саме за рахунок того, що платня рядових працівників мізерна!, – розповів мені нещодавно звільнений голова профкому «Золочівгаз» Іван Ковальчук. – Ставлення до людей хамське. На папері великих скорочень немає, але це тому, що людей заставляють писати «за власним бажанням». Існуюча кількість слюсарів, та контролерів виконати понаписані для них норми не можуть фізично. А роблять так, виганяють з роботи, а навантаження розписують на тих, хто залишився.

Виживають і людей не згідних з такою політикою, як це і сталося з паном Ковальчуком. Скаржитись у Київ немає сенсу. Там такі скарги не вислуховують, у чому я, на власному досвіді переконався.4

Куди ще іти? До членів наглядової ради та акціонерів? Ось наприклад деякі члени правління взагалі в Україні не бувають. Голова наглядової ради юридична особа Сольвоторе Ентерпрайзес Лiмiтед, зареєстрована на Кіпрі. А от ще член наглядової ради: Олубера Венчерс Лiмiтед

Мiсцезнаходження: Фалiру, 9А, Палурiотiсса, 1046, Нiкосiя, Кiпр (Falirou, 9A, Pallouriotissa, 1046, Nicosia, Cyprus). Володiє часткою в

статутному капiталi 0,0001% (1 акцiя)

Звичайно ж я не проти того, щоб люди добре заробляли. Бажаю пану Зленко, та всім іншим, згаданим вище мати зарплати по 200 тис. і більше. Головне, щоб це було не за рахунок інших працівників, і не за рахунок безпеки споживачів.

Заробіток на газі

З тих самих листів я дізнався про існування двох цікавих фірм: «Дніпробуд» та «Дані». Там докладно розписано як вони працюють і для чого були створені.

З квітня 2013 року в області розпочалась програма по встановленню лічильників за кошти, передбачені в тарифі на постачання. За документами «Дніпробуд» моє встановлювати лічильники. Вартість контракту підписаного між «Дніпробудом» та ПАТ «Львівгаз» – 9 млн.грн. Згідно цього договору встановлення лічильника обходилося «Львівгазу» у 800 гривень. В той же час ринкова вартість встановлення 150-200 грн. Але, найцікавіше, що роботи по встановленню виконували працівники «Львівгаз». Слюсарі, з якими я спілкувався, повідомили, що їм за встановлення одного лічильника нараховували 20 гривень.

Пізніше, замість «Дніпробуду» з’явилась фірма «Дані», котру очолив рідний брат начальника юридичного управління «Львівгазу» пан Шиян.

Цій фірмі «Львівгаз» «довірив» займатись приєднанням абонентів до газової мережі.

Тобто є загальна лінія газифікації, а підключенням до неї будинків має займатись «Дані». На практиці, зазначено у листах від колективу, від споживачів вимагалося самим прокопати канаву до свого будинку і купити за власний кошт трубу, яка має іти через подвір’я.

Цей факт я вирішив перевірити особисто. Він підтвердився у Городоцькому та Яворівському районах. Мешканці вулиці Артищавської у городку повідомили, що все було саме так. Вони не пам’ятали назву фірми, яка підключала їм газ, але канаву їм прийшлося копати власноруч, і труби купувати за гроші, не враховані жодним договором.

Те ж саме розповіли мені у селі Ямельня, Яворівського району.

–          Я їм кажу, як же я маю знати, яку трубу купувати. Я ж жінка, і нічого в цьому не розумію, а  вони мені кажуть, то давайте гроші, ми вам самі купимо, – розповіла Мені пані Марія з вулиці Нової.

В Жовкві, наскільки мені відомо, така схема не діяла. Там все робили по закону, але деякі споживачі помічали, що в рахунок їм включали підключення до газу побутових приладів, чого на справді працівники «Львівгаз» не робили.

Звичайно, я не мав змоги об’їхати всіх споживачів, хто підключився до газу за останні два роки.  Можливо серед вас, шановні українці є обдурені за такою схемою. Пишіть у редакцію. Спробуємо разом повернути вкрадені в вас гроші.

Та основним «лівим» доходом керівництва «Львівгазу» є заробіток на бюджетних установах. Розповіла про це людина, яка довгий час займалась встановлення коректорів об’єму газу. У Львівській області він зіштовхнувся з шаленим опором. Коректор, це пристрій, який вимірює дійсну кількість газу, отриманого установою, чи виробництвом.

Спеціаліст пояснив, що лічильник не може точно порахувати об’єм газу, який проходить через нього, бо він не враховує тиск та температуру. Отже, вміючи маніпулювати цими показниками, можна видати на об’єкт більше чи менше газу. Наприклад у Івано-Франківській області, на відміну від Львівської коректори встановлювались масово.

Ну і залишились ще банальні приписки до реально спожитого газу. Тут далеко ходити не треба. За минулий місяць мені дописали на 80 гривень більше, ніж я мав би заплатити за показниками лічильника.

Біда чорна

Про те, що на підприємстві не вистачає коштів і на всьому доводиться економити, я чув від Володимира Зленко. Відповідно, мені стало цікаво, на чому ж економить «Львівгаз».

На мій запит про автотранспорт, придбаний товариством у цьому році мені надіслали список, у якому, серед важкої техніки, придбаної для проведення земляних робіт, були Skoda Octavia та Volkswagen Touareg. От і підтвердилась інформація про те, що для пана голови правління придбано джип за мільйон гривень. Вартість такої машини коливається від 800 тис грн. До 1,5 млн.грн. в залежності від комплектації.

На чому ще економить ПАТ? Я знайшов, та уважно передивився річний фінансовий звіт товариства за 2013 рік і знайшов там багато цікавого…

Наприклад, я дізнався, що у 2013 роцi фонд оплати працi  складав  169 977, 3 тис.грн., а у  2012 роцi  – 155 721,1 тис грн. Отже, фонд оплати працi збiльшився у порiвняннi з 2012 роком на 14256,2 грн. Хто ж відчув це підвищення, якщо прості робітники продовжують отримувати 1 500 грн?

У звіті, також була історична довідка, у якій доводилось, що газорозподільча система Львівської області дійсно най старша в Україні. Отже, упродовж року на реконструкцiю газових мереж було використано:

– замiна пiдземних газових мереж з причини незадовiльного стану металу труби та iзоляцiї iз змiною трасування в кiлькостi — 8,018 км. (на суму 2360,98 тис.грн.).

– замiна пiдземних газових мереж з причини незадовiльного стану металу труби та iзоляцiї без змiни трасування в кiлькостi — 44,483 км.

км. (на суму 12069,75 тис.грн.).

Разом – 14430,73 тис. грн.

А потім я звернув увагу на розділ VI. Iнше:

– придбання 1188 одиниць оргтехнiки та програмного забезпечення (на суму 1450,67 тис.грн.);

– капремонт виробничих i адмiнбудiвель ПАТ “Львiвгаз” для покращання умов працi (на суму 3755,16 тис. грн.);

– придбання 11 одиниць автотранспорту з їх подальшою реєстрацiєю та 45 GPS-навiгаторiв (на суму 1871,19 тис. грн.).

Загальна сума по цьому роздiлу становить 63021,51 тис. грн.,

Сума у розділі «Інше», переважає суму у розділі основних витрат! Майже 4 мільйони гривень пішло на ремонт головного корпусу!

Далі ще цікавіше. У графі «Фінансові результати» я знайшов наступну інформацію:

Фiнансова допомога

Група видала ПАТ «Вiнницягаз» безвiдсоткову фiнансову допомогу, яка на кожну з балансових дат є короткостроковою.

Чи це не ті 100 мільйонів, про які мені говорили працівники товариства?

Депозит

В сiчнi 2013 року закiнчився термiн дiї депозиту Групи в сумi 30 000 тис. грн. – це 30 мільйонів, які поклали в банк!

У квiтнi 2013 року Група розмiстила депозит в українському банку на умовах субординованого боргу у сумi 100 000 тис грн.

Що таке субординований борг? Субординований борг — це звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти (складові елементи капіталі), які відповідно до угоди не можуть бути взяті з банку раніше п’яти років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіх інших кредиторів.

Тобто підприємство допомагає банку у скрутній ситуації? 100 млн. на 5 років? При існуючому рівні інфляції? Неймовірно корисний спосіб витрачання грошей.

21. 17. Iншi фiнансовi iнвестицiї

У груднi 2013 року Група придбала iменнi облiгацiї, випущенi ПрАТ «Газтек» i наявнi для продажу на фiнансовому ринку, у кiлькостi 81 000 шт., номiнальною вартiстю 1 тис. грн. з вiдсотковою ставкою 6,5% рiчних, на загальну суму 81 000 тис. грн. Облiгацiї

утримуються до дати погашення, 7 листопада 2028 року (Примiтка 26).

Ще 81 мільйон «подарували». 6,5 % річних? Згідно даних Мінфіну України індекс інфляції у 2014 році склав 101,9%. Це не інвестиція. Це подарунок фірмі «Газтек»!

Тепер згадаємо, який у 2014 році був фонд заробітної плати: 169 977, 3 тис.грн. А ПАТ «Львівгаз» вкладає у банк, та купує облігації на 181 млн. грн. За ці «загублені» гроші можна було підняти заробітні плати вдвічі!

Більшість отриманої від працівників відомостей отримали підтвердження. І тепер варто задуматись, а що таке ПАТ «Львівгаз»? Це приватна фірма, яка бере в держави газ і через державну систему розподілення роздає споживачам, отримуючи на цьому неймовірні прибутки. Вона нездатна забезпечити безпеку споживачів, і навіть своїх працівників достойною зарплатою. Зараз часи для країни важки, воєнні. Чи є сенс годувати такого посередника? Чи не краще державі взяти це розподілення у свої руки, уникнувши втрат грошей, та людських смертей?

Влад Якушев