prokurorПісля революції гідності, наша країна пережила анексію АР Крим, захоплення сепаратистами та терористами східних областей України. Вся увага чинної влади та громадськості зосереджені на антитерористічній операції, яка проходить на Сході України. А на Заході України, безпосередньо у м. Львові та Львівської області нічого не змінилося. Кажуть, що риба гниє з голови. Голови (Януковича, Пшонки та Захарченка) вже немає, але тіло залишилося…
Середня ланка органів прокуратури, що працювали за час режиму Януковича, Пшонки, продовжують працювати і зараз, але не на потреби громадян, а на збагачених своїх статків. За час керування органами прокуратури екс-ген прокурором Пшонкою, жодного прокурора не було покарано, проти жодного не було порушено кримінальних проваджень. Прокурори хабарів не беруть і на свою зарплату купляють чималі маєтки, та машини і продовжують ламати долі людей.
Можна відкрити багато кримінальних проваджень на працівників прокуратури оскільки вони всі пов’язані, бо недарма на ніч гніву постраждало і приміщення Прокуратури Львівської області. Але «прокурорські» показали, що це їх не лякає, і продовжують цинічно плюндрувати конституційні права та законність.
Показовим порушенням конституційних прав людини є справа, яка зараз розглядається у одному з судів Львова. Вироку суду ще немає, отже журналіст не має права висвітлювати імен фігурантів справи. Обмежують загальним описом ситуації.
Приблизно у 2011 році в місцевій газеті вийшла стаття про те, що бандити на чолі з- працівником міліції відібрали у бідного пиячка трьохкімнатну квартиру у м. Львові, яка розташована у центральній частині міста і коштує 200000 доларів США, а пиячка побили і напівживого кинули помирати у лісі. Чоловік вижив і звернувся у органи прокуратури. На перший погляд складається страшна кримінальна історія, яку ЗМІ радо підхопили. Події дійсно мали місце і прокуратура отримала всі лаври за розкриття справи. Щоб показати свій високий рівень прокуратура поділилась матеріалами і вийшов мало не як у фільмі «Прокурорська перевірка». Але громадськість не знає, що поміж розкриттям цього злочину, слідчі прокуратури вчинили ще один, а власне, прив’язали до справи людину, яка не мала до неї жодного стосунку, та почали вимагати в неї гроші за закриття.
Відтак ті, хто не бажав платити опинились за гратами. Для чого це все робиться?? Для того, щоб зламати людину морально. Провівши рік у таких в’язень стає слабким і погоджується на всі вимоги слідчого. А якщо ні, то її триматимуть до тих пір, поки не заламають. Чому у слідчих ізоляторах люди сидять по п’ять років, а буває і по вісім? Тому, що вони не погоджуються з обвинуваченням, доводять свою непричетність. От тільки працівники прокуратури мають свій особистий вплив на службовців Феміди, а саме – суддів і чинять так, як їм потрібно.
Для того, щоб опинитись поза справою треба було сплатити 15 000 доларів США Слідчий змушував потерпілих давати свідчення, які йому були вигідні.
Потрохи факти фальсифікації кримінальної справи почали випливати в процесі судового слідства. Суддя ще правової оцінки не дав: або то доказів не достатньо, або тиск працівників прокуратури продовжується.
Це не поодинокі випадки. Деякі з наших львівських прокурорів, що хочуть, те і роблять. Вони навіть підняли тарифи хабарів. Треба нахапати – хто знає, що завтра буде.
Хочеться, щоб «завтра» сталося наступне, щоб новообраний Президент звернув на органи прокуратури особливу увагу. Заміни потребує не тільки керівництво. Міняти прийдеться і середню ланку.

Лист отриманий від родичів людини, яка знаходиться у Львівському СІЗО. Журнал «Кримінальне чтиво. Захід» розпочинає власне розслідування описаного злочину.