Bild5699В Україні настали темні часи. У романах написаних в силі фентезі так називають період правління сил зла. Це дуже влучна назва. Навряд чи комусь вдасться точніше та стисліше описати період часу, коли закон діє вибірково, а доброта та порядність більше не рахуються необхідними для людини якостями.

Темні часи, правління зла – звучить пафосно та банально. У житті зло поняття більш абстрактне ніж у книгах. В житті немає темного володаря, якого можна перемогти вдаривши по голові чарівним мечем, чи якось знищивши предмет, що є символом його життя. Немає тут і героїв, які прийдуть на допомогу у скрутний момент. Єдиним чарівним засобом, за допомогою якого можна подолати будь яку силу є гроші.

Щоб моя вступна стаття не залишилась пустими теревенями про абстрактні поняття, перейду до реального випадку, який якнайкраще проілюструє ці темні часи.

Наприкінці зими у Львові було скоєно кілька страшних злочинів. Невідомий нападав на жінок, жорстоко бив їх, та забирав гроші. Одна з пенсіонерок загинула в наслідок отриманих побоїв.
Треба віддати належне львівській міліції, яка підійшла до розслідування справи з максимальною серйозністю і у короткі терміни затримала злочинця, яким виявився неповнолітній, що проживав у одному з курортних міст Львівської області.
Правоохоронці зібрали багато доказів. Є навіть відео, на якому видно, як злочинець знущається зі своєї жертви. Здавалося б, що може врятувати негідника, діям якого не можна знайти ні розуміння, ні виправдання?

І от недавно, я зустрічаю одного з знайомих міліціонерів, який розповідає, що в злочинця з`явився шанс вийти на свободу.
Його батьки виявились забезпеченими людьми, які володіли двома готелями. Задля того, щоб спасти сина вони, ніби то продали один готель, та занесли гроші потрібним людям – політикам, які мають реноме захисників національної ідеї.

Свідків по справі стали залякувати, на міліціонерів чиниться тиск. Злочинець користується послугами дорогого адвоката, сидить у окремій камері з непоганими умовами, а до правоохоронців ставиться зневажливо!

– Були б інші часи, ми б його до блатних кинули, а ті таких злочинів не прощають. От і було б правосуддя. Та раніше і судді ні за які гроші такого б не випустили, але зараз темні часи… – зло цідив через зуби знайомий міліціонер.

У темні часи важко вижити, ще важче залишитись порядною людиною. Але у кожній людині живе світло милосердя, світло співчуття та поваги до інших людей. Зараз це світло так важливо зберегти. То ж давайте прикладемо до цього максимум зусиль.

Із повагою, редактор Влад Якушев та колектив журналу “Кримінальне чтиво. Захід”