4Якщо ви активний користувач мережі Інтернет, то напевно, починаєте свій день з перегляду електронної пошти. Окрім бажаних листів від друзів та знайомих ви отримуєте і спам – рекламні проспекти, посилання на порносайти, запрошення у соціальні мережі. Серед цих несподіваних листів і приємні. Але, будьте обережними, бо приємні несподіванки можуть бути небезпечними!

За останні 10 років величезна кількість українців буквально переїхало у Інтернет. Віртуальне життя настільки бурхливе, що подекуди заміняє життя в реальному світі. Ми спілкуємося в Інтернеті, заробляємо там гроші, займаємось віртуальним сексом та навіть заводимо віртуальні сім`ї. Життя онлайн привабливе, оскільки зручне і здається безпечним. Здавалося б, що може статись з вами, коли ви на власній кухні п`єте чай, та переглядаєте електронну скриньку? Запевняю вас, що небезпека є. Вас можуть ошукати не гірше ніж на привокзальному ринку, адже злочинці теж ідуть у ногу з часом і, так само як ви, перебрались в Інтернет. Деякі з них спеціалізуються на шахрайських оборудках, які провертають листуючись зі своєю жертвою.

Вітаємо переможця!
Dear: e-Mail Winner…
Більшість небезпечних листів починаються саме так. Далі іде текст англійською, рідше німецькою мовами. Нас вітають з перемогою. Тут же у листі присутня і сума виграшу: £1,000,000.00( ONE MILLION GREAT BRITISH POUNDS). Для того, щоб зрозуміти, що ви маєте шанс отримати чималу суму особливого знання мов непотрібно. Оце так везіння! Звичайно ж щасливчику кортить дізнатись подробиці. Дякуючи перекладачу GOOGLE це не важко зробити. Закладаємо текст листа у віконечко і отримаємо ость такий текст… (У якості прикладу наведу текст листа, який почали розсилати відносно недавно)
«Офіційно повідомляємо вас, що ви виграли приз у £ 1,000,000.00 (Один мільйон Великобританських фунтів стерлінгів) і новий HP ноутбук від річної лотереї Coca-Cola. Вашу адресу електронної пошти було обрано через комп’ютерну систему голосування серед дев’ятсот тисяч адрес із Канади, Австралії, США, Азії, Європи, Близького Сходу, Африки та Океанії. Це частина наших міжнародних акціях програми, які проводиться щорічно. Нами обрано тільки 20 осіб, як наші переможці через електронні системи голосування без визначання остаточного переможця.
Будь ласка, зв’яжіться з нашим агентом для підтвердження вашої участі у подальшому змаганню за головний приз. Контактна особа Д-р Роберт Гуч E-mail: c-plc13@hotmail.co.ukTel: +44 7017 0354611.Full Ім’я:2.Full Адреса:3.Status:4.Occupation:5.Age6.Phone номер:7.Country:
Вітання! З повагою,Рирдон, Шеннон
Звичайно, повірити в таке везіння важко, але, чому б не спробувати? Ану ж вдасться виграти мільйон! Для цього і робити нічого не треба. Вас просять лише повідомити ваші ім`я, адресу, вік та номер мобільного телефону.
Ви відправляєте ці дані і за кілька днів отримуєте відповідь…

Кілька способів отримання ваших грошей
Існує кілька схем за допомогою яких з вашої «перемоги» у лотереї можна зробити поразку. Якщо ви вирішите відповісти на цей лист, то розводити вас будуть у надзвичайно банальний спосіб. За кілька днів ви отримаєте відповідь, що фінальний розіграш лотереї відбувся і ви стали мільйонером! Для того, щоб отримати свій мільйон вам треба відкрити рахунок в одному з британських банків. Займатись відкриттям рахунку буде вже відомий вам Роберт Гуч. Рахунок вам відкриють безкоштовно, але, для того, щоб він вважався дійсним ви маєте перевести на нього 10 доларів США. Потім все просто. За тиждень на рахунку буде мільйон і 10 доларів. Знімаєте гроші – і на Сайшели!
Щоправда, за тиждень ви будете дещо розчаровані. Рахунок виявиться закритим, а пошта пана Гуча перестане відповідати.
До речі, ви не зауважили, що мали справу з британською філією Кока-Коли, а на рахунок мали перерахувати не фунти а долари? Це тому, що долари з електронних рахунків легше зняти. Доларові гаманці мають практично всі платіжні системи.
Існують і інші схеми розводу. Ви однозначно виграли, але свою згоду на отримання мільйону маєте підтвердити зателефонувавши на певний номер. Ви дзвоните, вас просять почекати. Доки чекаєте у слухавці буде звучати різна реклама. потім зв`язок обірветься, і виявляється, що з вашого рахунку пропали всі гроші.
У цій схемі вже задіяна компанія рекламу якої ви слухаєте. Чим довше ви слухали рекламу, тим більше грошей отримає власник номера, на який ви подзвонили. Кількасот дзвінків у тиждень і ви маєте непоганий постійний прибуток.

Велика гра
Описані вище способи це так, по верхах щипати. Професійні інтернет-злодії полюють за більшими сумами. Схема така сама: ви виграли, маєте отримати виграш. Для цього маєте повідомити номер вашої картки, та вислати копію паспорта та ідентифікаційного номера.
Ви висилаєте все це і через кілька місяців дізнаєтесь, що ви взяли якийсь кредит, про який вперше чуєте. В кращому ж випадку з вашої картки просто знімуть всі гроші.
Трапляються і випадки шантажу. Шахрай іде до міліції і пише заяву, у якій звинувачує вас у шахрайстві. Наприклад, заявляє, що ви взяли в нього ювелірні прикраси на кругленьку суму і пообіцяли дорого продати, залишивши собі невеликий процент. У якості гарантії залишили ксерокопію свого паспорту.
В шахрая знайдеться і декілька свідків, які бачили як ви ніби то брали ці прикраси.
Тепер в вас є вибір – сісти на кілька років до в`ниці, чи заплатити злочинцям гроші за залагодження «конфлікту».

Принцеса Зімбабве
Нещодавно один мій знайомий повідомив про ще один спосіб шахрайства з допомогою електронної пошти. Він заявив мені що закоханий, і ні в когось там, а саму принцесу Зімбабве.
Дивне кохання, якщо врахувати, зо Зімбабве республіка і монархів, а відповідно і принцес там немає. Я попросив колегу розповісти все докладно і почув наступне…
Він отримав на електронну пошту лист, у якому дівчина, принцеса Зімбабве, яка опинилась у таборі для біженців просила допомоги. Чомусь саме мій знайомий викликав в неї довіру. Під час тривалої переписки принцеса повідомила, що вороги її батька влаштували заколот, через який вона вимушена була втекти до сусідньої країни. Вона дуже багата, має кілька мільйонів доларів на закордонних рахунках, але зняти гроші не може, бо втратила документи.
Вона вислала моєму знайомому фото дуже гарної чорношкірої жінки і номер телефону.
Довірливий колега навіть телефонував їй за кордон.
Спочатку дівчина просила його просто зв`язатсь з її знайомими, але потім вияснилось, що адреси знайомих змінились. Принцеса була у розпачі.
Листування відбувалося упродовж місяця і, як це зараз буває, мій знайомий та загадкова принцеса закохались! Вона збиралась приїхати до України де молоді зажили б приспівуючи з її мільйонами. Була лише одна проблема. Для того, щоб виготовити втрачені документи, принцесі треба було десь взяти 1000 доларів.
Коли мій знайомий зізнався мені у коханні він, саме збирав необхідну суму.
Все було б добре, якби у справу не втрутились «злі сили» у моїй подобі, які вщент розбили майбутню сім`ю.
Я провів невеличке розслідування і з`ясував, що фото, яке отримав мій знайомий належало американській порнозірці. Виявилося, що схожі листи отримало чимало чоловіків і жінок. Тільки жінкам писали чорношкірі красені-принци.
Кохання, жадібність, віра у дива та щасливі випадки – от на які наживки ловлять нас злочинці. І не має значення, відбувається це на вулиці, чи у Інтернеті. Як казав Вергілій: «Бійтеся Данайців, що приносять дари» ну, і несподіваних листів.

Влад Якушев