Із скандалу може розпочатися формування нової громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. Дії посадовців відділу комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації щодо реєстрації громадських організацій – кандидатів на членство в новій громадській раді є сумнівними, повідомляють в ГО «СПАС».
Установчі збори з обрання складу нової громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації мають відбутися 26 лютого 2013 року. А документи на участь в установчих зборах приймалися відділом комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації в робочий час до 15 лютого включно.

«Станом на 15.02.2012р. на 16:30 у відділі комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації було зареєстровано 138 громадських організацій для участі в установчих зборах з обрання складу нової громадської ради. Під номером 138 була зареєстрована ГО «Передмістя Львова».

Виходить, що в останніх 30 хвилин подали документи та зареєструвалися ще 97 громадських організацій, що ніяк неможливо навіть з технічної точки зору.

Окрім цього, сама ГО «Передмістя Львова» дивним способом перемістилася з 138 номеру на 198.» – наголосив голова ГО «Львівський народний ринок», Зеновій Саляк.

«Від громадської організації, я особисто подавав у ЛОДА пакет документів на участь в установчих зборах. Електронні копії документів подавалися і на оптичному носії Всі документи уважно вивчалися працівниками відділу, переглядався компакт-диск з електронними копіями документів. Вся процедура зайняла більше десяти хвилин.
Отож зрозуміло, що на реєстрацію 97 громадських організацій не вистачить навіть цілого робочого дня.
Щоб розвіяти власні сумніви, ми подали заяву в обласну прокуратуру з проханням розібратися з ситуацією та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Якщо виявиться, що документи в частині реєстрації 97 громадських організацій в стислі терміни є фальсифікованими – то задум скоріш за все полягав у штучному створенні більшості під час установчих зборів. Що дало б можливість обрати цією більшістю потрібного голову громадської ради. А це в свою чергу, зробило би громадську раду кишеньковим інструментом…» – зазначив заступник голови ГО «СПАС», Олег Пилипенко.