Подробиці трагедії
Північ. Ця пора найкраще підходила для темного лицаря. Лише вночі він − герой, тоді розпускались його крила і він, людина-кажан, в кіноіндустрії більш відомий як Бетмен, вкотре вже рятує всесвіт. І за цими тріумфальними поєдинками, на фоні потоплених у місячному сяйві хмарочосів Готем-сіті, знов міг спостерігати увесь світ. Жуючи поп корн, закусуючи лікті чи навіть дригаючи ногами, адже ще більш реалістично і ефектно трюки кажана тепер можна побачити у 3-D. Однак жителі міста Аврори картину побачили справді натуралістично.
Прем’єра екшену “Темний лицар. Повернення легенди” в місті Аврора відбувалась 20 липня, як і у всіх містах США. Заходити в кінотеатр глядачі мали опівночі − такий перегляд звісно ефектніший, ніж денний. На стрічку чекали мільйони, а найдужче Джеймс Холмс. Ще за кілька годин до півночі рудоволосий хлопець заводив таймер стереосистеми. Один і той же трек повинен повторюватись. Звук накрутив максимально, тож коли хлопець закривав за собою двері, стіни квартири просто трусились від техно на дикій гучності. Все йшло по плану. Він спустився і сів в авто. Їхав, так ніби не на бойовик, а з… Поруч лежали дві рушниці, пістолет і граната зі сльозогінним газом. О пів на першу ночі уже був біля входу. Купив квиток і зайняв своє місце. Світло в залі вимкнулось, почали крутити рекламу і трейлери, та щойно на екрані з’явився кадр “Warner Brothers” рудоволосий підвівся. Настав час крутити своє кіно.
Він вийшов до машини, зарядив гвинтівки і перевдягнувся у вояка SWATу – напіввійськового підрозділу американських військ. На грудях – бронежилет, на обличчі – протигаз. Уже переодягнений і озброєний через аварійний вхід повернувся в кінотеатр. Рудоволосий Джеймс у протигазі став на фоні кіноекрану, куди втупились очі глядачів, та на нього ніхто не звернув уваги. Хтось думав, що це жарт організаторів сеансу, дехто й взагалі його не помітив. А чоловік в протигазі витягнув димову гранату і кинув в залу. А потім поклав палець на курок гвинтівки і розпочав стрільбу по перших рядах. Розстрілював і тих, хто хотів тікати через аварійні виходи. На сороковому вистрілі гвинтівку заклинило – довелось братись за пістолети. Все це тривало трохи більше десяти хвилин. Коли прибула поліція, Джеймс Холмс не чинив опору і не тікав.
20 липня самопроголошений темний лицар забрав життя десяти людей. Всім їм було від двадцяти до тридцяти років. Ще двоє згодом померли у лікарні. А майже шістдесят любителів екшена лежать у різних госпіталях з вогнепальними пораненнями.
В ту ніч через нього мало не загинули ще декілька десятків людей. Перед походом в кінотеатр Джеймс на дарма ввімкнув техно на повну гучність. Він сподівався, що сусіди викличуть поліцію, ті ввірвуться у квартиру і підірвуть весь будинок. 75 квадратних метрів житлоплощі Холмса були вкриті складною системою розтяжок, що сполучали ємності з вибуховою речовиною і хімічними реагентами. Та після затримання Холмс все ж попередив поліцію про замінування.
За кожного загиблого і кожного пораненого Холмса звинувачують в навмисному вбивстві і вбивстві з крайньою необережністю. Також додано звинувачення в зберіганні вибухівки або запального пристрою і в зберіганні зброї з метою здійснення вбивства. Коли провину Джеймса Холмса доведуть, йому загрожуватиме смертна кара.
Під час слідства виявилось, що хлопець не раз попереджав про свій план масового вбивства. Перший раз свого психолога − він зробив детальний опис свого походу в кіно, доповнивши все малюнками зброї і стріляючого чоловіка. Та той записник завалявся в університетській пошті. Друге попередження Джеймса не таке прямолінійне − хлопець зареєструвався на сайті знайомств, де написав у статусі: “ви будете мене відвідувати у тюрмі?” Саме цими попередженнями і захищають Джеймса Холмса у суді, мовляв, він був психічно нездоровим. І це видається дещо химерним, якщо враховувати той факт, що Джеймс Холмс вчився в аспірантурі факультету неврології Данворського університету і часто виступав з презентаціями на конференціях, де розглядали причини психічних і неврологічних розладів. Та в пресі ще й досі описують дії чоловіка, які ніби то свідчать про його неадекватність. Поліції Холмс представився як Джокер. Наче саме тому і фарбував волосся у рудий колір. Та, хто зна, чи дійсно аспірант-невролог зрівняв себе з Джокером, чи може просто з поліцаями… пожартував. Адже в ту ніч він справді був надто схожий на головного ворога Бетмена. Перемогу супергероя над злом глядачі не побачили. Фільм вже не дивився ніхто.

Христина Шевченко