ГО «СПАС» занепокоєна рішенням виконкому №864 від 23.09.2011р., щодо будівництва в центрі нового будинку, вважає його незаконним та змушена встати на захисті інтересів громади Львова.

На земельній ділянці по вул. М. Лисенка визначеній рішенням виконкому під забудову, розташований житловий будинок №20. В якому живуть люди, по подвір’ю якого бігають дітлахи. В самому будинку дуже чисто та охайно. Працює освітлення під’їзду та сходових маршів. В хорошому стані підвальне приміщення. Будинок №20 з’єднаний спільними комунікаціями з будинком №22 та утворює з ним єдиний архітектурний ансамбль. Поруч, в жалюгідному аварійному стані знаходиться будинок №16, пам’ятка архітектури, який замість того щоб капітально відремонтувати зараз зносять. Неподалік, за адресою М. Лисенка, 14 знаходиться унікальна бібліотека австрійської книги та сучасної німецькомовної літератури.
ГО «СПАС» не дозволить повторитися ситуації, яка виникла навколо забудови за адресою М. Лисенка,14, де тільки пильність громадян, правозахисників та місцевих ЗМІ дозволила запобігти незаконному будівництву на ділянці з дитячим майданчиком.
Територія земельної ділянки по вул. М. Лисенка 16,20 є прилеглою до зон охорони пам’ятки архітектури національного значення – комплексу монастиря Францисканів (охоронний №1329), і без сумніву також являє собою і окреме історичне ландшафтне утворення.
Сама вулиця М. Лисенка практично вся входить до історичний ареалу. Вулиця знаходиться на сході колишнього львівського передмістя і є південною межею, що відділяє Регіональний ландшафтний парк «Знесіння», (сам парк) від охоронної зони парку. Саме на вулиці М. Лисенка стоять колишні чиншові кам’яниці, збудовані у 1890 за проектом Мавриція Зильберштайна. Співавтором цих будинків (№4,6,8) був архітектор Аджей Голомб. За основу житлового будинку №2 послужив одноповерховий будинок школи кінної їзди Юзефа Круппа, збудований у стилі класицизму у 1801 році. В будинку №10 протягом 1903 – 1905 років діяла Революційна українська партія, зокрема тут зупинявся Симон Петлюра. А будинок №12, на думку українських істориків, – казарми імені герцога Леопольда Сальватора. Будинки №14, 14а збудовані в стилі «Гуцульська сецесія», фірмою Івана Левинського, у 1906-1907 роках.
В результаті забудови будуть знищені цінні зелені насадження. Не дотримані права та інтереси власників прилеглих будівель та земельних ділянок. Не було проведено опитувань, зборів мешканців, не було представників мешканців на засіданнях комісій. За даними опитувань проведених членами ГО «СПАС», більшість мешканців сусідніх будинків по вул. Лисенка взагалі не знають що буде будуватися і проти такого будівництва. А на запитання, стосовно того, що мешканці сусідніх будинків бажають бачити на території ділянок М. Лисенка,16 20, були почуті різні думки. Це і сквер з лавочками та деревами, і фонтан, і фруктовий сад, і спортивний майданчик. Практично жодний з респондентів не висловився «за» варіант будівництва житлового будинку, ще й із знесенням існуючих будівель та споруд.
Не були проведені громадські слухання проекту рішення виконкому «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на проектування та будівництво ТзОВ «Будівельна компанія «Нове місто» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями і підземними автостоянками на вул. М. Лисенка, 16, 20 у м. Львові зі знесенням існуючих на ділянці будівель та споруд». І хоч відповідно до Ст.21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» такі громадські слухання не є обов’язковими, всі обґрунтування створювалися раніше, в час коли діяв ЗУ «Про планування і забудову територій», який забезпечував обов’язковість проведення таких громадських слухань.
Невідомо яким був інвестиційний внесок ТзОВ «Будівельна компанія «Нове місто» в розвиток інфраструктури (пайова участь). Не було розглянуто жодних пропозицій від громадськості, народних депутатів. Проект не був розглянутий Архітектурно-містобудівною радою, з урахуванням рішень консультативних рад з охорони культурної спадщини.
Посадовці виконавчих органів юридичного управління, свідомо замовчували рішення виконавчого комітету №864 від 23.09.2011р. «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на проектування та будівництво ТзОВ «Будівельна компанія «Нове місто» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями і підземними автостоянками на вул. М. Лисенка, 16, 20 у м. Львові зі знесенням існуючих на ділянці будівель та споруд» та надавали неправдиву інформацію, що такого рішення не існує. В чому вбачається корупція. На доказ, листи від 10. 11.11р. №1104/вих 3518 юридичного управління виконавчого комітету Львівської міської ради та лист від 14.03.2012р. №64-938-вих12 з міської прокуратури м. Львова, прокуратури Львівської області.
Вимагаємо скасування рішення виконкому №864 від 23.09.2011р. «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на проектування та будівництво ТзОВ «Будівельна компанія «Нове місто» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями і підземними автостоянками на вул. М. Лисенка, 16, 20 у м. Львові зі знесенням існуючих на ділянці будівель та споруд», та взагалі припинити забудовувати історичну частину міста.

ГО «СПАС»